MaxPixel.net-Save-The-Date-Cake-Wreath-Wedding-Marriage-4462078

Save the date

Zawiadomienie o ślubie, bo tym właśnie jest save the date, to niezwykle przydatny element papeterii ślubnej. Stanowi swojego rodzaju informację, jaką para młoda przesyła do przyszłych gości weselnych. Nie zawiera miejsca ani godziny ślubu ale informuje o jego dacie. Jest to szalenie istotne w wielu przypadkach. Zwyczaj ten przywędrował do nas z zachodu i zdobywa co raz większą popularność w Polsce. Pozostaje on nieco w cieniu pięknych zaproszeń ślubnych ale jak się okazuje, jego funkcja jest zgoła odmienna.

Po co wysyłać save the date?

W Polsce sezon ślubny przypada na ciepłe letnie miesiące czyli… szczyt sezonu urlopowego. Jeżeli jeszcze nie masz ustalonych szczegółów ceremonii ślubnej i wesela ale z wyprzedzeniem chcesz aby goście zarezerwowali termin – save the date jest właśnie dla Ciebie.

Mask Group (1) (1)

Podobnie ma się sytuacja, gdy na Twoim weselu mają pojawić się goście z zagranicy. Dla nich zawiadomienie o ślubie będzie miało dużą wartość. Dzięki niemu zyskają czas na rezerwację lotów i pozostałą logistykę.

Frame 32 (1)

Ten drobny element ma również znaczenie, gdy obawiasz się, że ktoś inny zorganizuje uroczystość tego samego dnia. Nie chcesz przecież, aby Twoi goście wybrali inną imprezę?

Jak przygotować zawiadomienie o ślubie?

Forma, podobnie jak w przypadku zaproszeń, może być bardzo różna. Nie musisz ograniczać się do wersji papierowej. Możesz przygotować elektroniczną wersję save the date i wysłać przyszłym gościom. Podobnie jak z pozostałą papeterią, zawsze namawiamy do puszczenia wodzy wyobraźni. Przygotowane samodzielnie potrafią wzbudzić dużo większe emocje, niż te kupione w sklepie.

Inspiracje Pinterest

Możesz zainspirować się poniższą galerią wybranych przez nas przykładów z Pinteresta.